Jakie materiały do szycia wykorzystujemy?

Autor: Martin Sparrow Kategoria: Po godzinach Tagi: dres, mama, córka
Jakie materiały do szycia wykorzystujemy?

W naszych poprzednich wpisach opisywaliśmy proces projektowania ubrań oraz pokazaliśmy naszą pierwszą kolekcję na sezon Wiosna - Lato 2014. Dziś natomiast pokażemy Wam, jakie materiały wykorzystujemy do szycia!

Na początek mała dygresja o materiałach do szycia

Podobno połowa sukcesu i procesu tworzenia.. to zacząć. Łatwo powiedzieć, ale od czego zacząć tworzenie kolekcji? Pomysły powstają a potem uciekają, przychodzą inne, nowe, lepsze.. Ale tak naprawdę cały ten proces twórczy zaczyna się od materiału. To on jest podstawą tworzenia, kiedy ma się w ręku tworzywo o określonej strukturze, wzorze i kolorystyce pomysły na realizację przychodzą same. Nagle pojawiają się przed oczami obrazy rzeczy, które mogą powstać, dziesiątki fasonów i pomysłów... tak chyba powstają koncepcje i pomysły w dziedzinie projektowania odzieży.. od materiałów właśnie.

Wybieramy najlepsze materiały do szycia!

Podjęliśmy więc decyzje o przebadaniu łódzkiego rynku dzianin pod kątem najlepszych, najbardziej naturalnych i komfortowych w noszeniu materiałów, postawiliśmy na jakość i rodzimą produkcję. Konsultacja ze znajomymi (którzy z racji zawodu i włókienniczego wykształcenia, temat dzianin i ich właściwości mają w małym palcu) potwierdziła informacje jakie udało nam się zdobyć samodzielnie.

Stawiamy na jakość i…. wiskozę!

Szybko stało się dla nas jasne, że odzież letnia proponowana przez firmę MartinSparrow szyta będzie przede wszystkim z wysokiej jakości wiskozy czyli włókien pochodzenia roślinnego. Wiskozę otrzymuje się bowiem z oczyszczonej masy drzewnej z drzew iglastych i czasem liściastych (najczęściej stosowanym drewnem jest sosna, świerk lub buk) . Włókno to składa się głównie naturalnego surowca organicznego - celulozy. Ma dużo z właściwości bawełny, ale większą wytrzymałość i połysk. Podczas produkcji używa się ługu sodowego, jak przy merceryzacji bawełny, co nadaje takie właśnie jakości. Ma właściwości chłodzące, nawet w dotyku jest zimna. Doskonale pochłania wilgoć, ale nie izoluje dlatego dobrze sprawdza się latem i w ciepłym klimacie. Wiskoza posiada doskonałe higieniczne, antyseptyczne właściwości, dzięki którym jej desenie i barwy są niezwykle naturalne. Z wyglądu wiskoza jest podobna do jedwabiu, wełny, płótna lub bawełny. Włókna wiskozy są zwiewne, miękkie, gładkie, bardzo przyjemne w noszeniu, o niezwykle wyrazistych kolorach.

Ruszamy!

Dzięki współpracy z najlepszym łódzkim producentem wiskozy a przede wszystkim dzięki elastyczności i pomocy dwóch handlowców mieliśmy szanse wystartować bez zakupu całych belek materiałów. Mogliśmy wypróbować kolory i gramatury oferowanych dzianin, dzięki czemu oferujemy teraz klientom najlepsze, ściśle wyselekcjonowane pod względem jakości produkty.

comments powered by Disqus